picture

Журавлик

Комунальний заклад

" Дошкільний навчальний
заклад №72
Вінницької міської ради"

м. Вінниця, вул. М. Ващука, 19

Режим роботи: 7.30 - 19.30

picture
(0432) 56-00-64 (0432) 52-79-76

Наразі даний сайт не працює. Запрошуємо Вас на новий сайт за посиланням https://dnz72.dnz.in.ua/

Як зробити літо корисним?

З настанням літа турбот менше лише у дітей – у батьків їх тільки додається. Ці місяці відпочинку треба якось організувати. Весь навчальний рік наші діти трудяться і це не може не позначитися на здоровї. Перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку- постаратись зміцнити здоровя дитини. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні. Поради тут традиційні, але часом в суєті ми забуваємо про найпростіше.

1. Організовуйте літо Складіть план на все літо: наприклад, на три тижні поїдеш в гості до бабусі, потім поїдемо на море, місяць поживемо на дачі тощо. Немає значення, які саме пункти плану будуть включені в нього, важливо, щоб канікули були будь-яким чином організовані. Багато сімей складають такі плани спільно з сімями друзів. Навіть маленькі діти готують за до запланованих поїздок, чекають на них фантазують.

2. Компютер і телевізор – у відставку. Звичайно, здорово, якщо є можливість поїхати з дитиною в будинок відпочинку або санаторій,. Але якщо все ж таки частину літа їй доведеться провести удома, треба продумати, чим вона буде зайнята, як краще розпланувати час. Треба постаратися всіма силами відвернути її від сидіння перед телевізором або компютером. Хай грає у рухомі ігри на повітрі, грає на вулиці, малює – та хіба мало захоплюючих речей можна придумати.

3. Літо без небезпеки На канікули необхідно поклопотатися і про безпеку дитини. Пам`ятайте, що на канікули значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму. Перевірте дитяче спортивне спорядження: самокат, велосипед, тощо – все повинно бути справне. Переконайтеся, що все гаразд і з екіпіровкою для цих занять – вона повинна бути зручною і безпечною.

5. “Притиск” дня Найгостріше питання канікул – режим дня. Раннє вставання, звичайно, набридає за навчальний рік, і влітку багато дітей сплять мало не до обіду і надто пізно лягають. А це не найздоровіші звички. Прагніть все ж таки зберігати більш-менш звичним режим. Це, звичайно, не означає, що недопустимі якісь відхилення від режиму, але вони повинні бути розумними. Дослідження показують, що більшість дітей протягом навчального року недосипають. В результаті розвиваються неврози, наростає стомлення. Тому на канікули ця важлива для організму, що росте, біологічна потреба повинна задовольнятися повністю: маленькі діти повинні спати близько 10 годин.

6. Морозива – від пуза Літом батьки часто упускають контроль за харчуванням дитини. І гроші на розваги ті часто витрачають або на чіпси, морозиво і газовану воду, або на похід в заклади фаст-фуду. Шлункам дітей це користі не принесе. Їм куди потрібніші молочні, овочеві, фруктові страви, повноцінні сніданки і обіди. Спробуйте захопити дитину сумісними кулінарними фантазіями: долучайте її до приготування смачного салату або десерту, до випічки пирога або отримання свіжовичавленого соку. А попутно можна і розповідати про правила здорового харчування, закріплювати загальноосвітні знання (колір, форма, смак, моторика тощо). Якщо є можливість провести літо на дачі, запропонуйте синові або дочці засадити “власну” грядку овочів або ягід, розкажіть, які страви можна з них приготувати.

7. Загартування Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб. Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах. Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем. Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».

В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури. Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м’язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення. Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.