picture

Журавлик

Комунальний заклад

" Дошкільний навчальний
заклад №72
Вінницької міської ради"

м. Вінниця, вул. М. Ващука, 19

Режим роботи: 7.30 - 19.30

picture
(0432) 56-00-64 (0432) 52-79-76

Наразі даний сайт не працює. Запрошуємо Вас на новий сайт за посиланням https://dnz72.dnz.in.ua/

  1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Новини
  6. /
  7. «Мамочко, ти полежиш зі...

«Мамочко, ти полежиш зі мною?» – про те, що справді важливе…

Чи замислювалися ви над тим, чому наші діти не хочуть проводити з нами час?

Може, тому, що колись, коли вони були маленькими, ми не знаходили часу на те, щоб просто побути з ними, відклавши всі свої справи? 

Дитинство – це найбільш ніжна і вразлива частина життя. І якщо ми ставимо на перше місце щоденні турботи замість потреб нашої дитини, то хіба маємо право потім вимагати, щоб діти приділяли нам час? Народити дитину і забезпечити її – це не означає виховати. Дати їй необхідні матеріальні речі або повчати словами – це не означає виховати. Діти не відчувають потреби у вихованні. Вони потребують любові.

Ви чуєте це запитання так само часто, як чую його я? Діти хочуть полежати зі мною щовечора, тому що вони люблять проводити час з мамою. Це моя нова улюблена фраза. Чому? Дозвольте мені розповісти.

Нашим дітям 10, 7 з половиною, 6 і 4 роки. Знаєте, що наш семирічний син просить мене щоночі, коли я приходжу вкласти його спати? «Мамусю, ти полежиш зі мною?» І мені сумно думати про те, що більшість вечорів я відповідала: «Тільки на секунду, дорогий. Мені потрібно переконатися, що твої брати і сестри заснули. Мені потрібно прибрати на кухні. Мені потрібно попрацювати над моїми робочими нотатками. Ми з татом збираємося повечеряти». Незалежно від причини, всі ми говоримо одне і теж: «Тільки на секунду. Є інші більш важливі справи».

Знаю, знаю, ми не зможемо лежати всю ніч. Дитина чекатиме цього, як всі діти. «Даси палець – усю руку відкусить». Ми думаємо, що полежимо тільки 5 хвилин, вони хочуть 20. Ми лежимо 20, діти просять 40.

Але… Знаєте що? Кілька років тому друг нашої сім’ї помер уві сні. Через тиждень в іншому місті семирічний хлопчик несподівано помер, поки грався у дворі. Мені важко думати про це, говорити і писати.

Тепер, коли у мене син просить: «Мамо, полежи зі мною» – це найкраще, що може статися ввечері. Тому що я чую ті деталі, які 7-річні діти більше не розповідають своїм матусям.

«… сказав мені, що я був милим сьогодні. Як огидно. Правда, мамо?»

«Сьогодні у нас була контрольна з математики і я отримав найвищий бал!! Бачиш, мамо! Я вчився і я зробив це!»

«Я сумую за нашим собакою. Коли думаєш, ми зможемо взяти іншого?»

«Мамо, пам’ятаєш, ти говорила мені, що під час реслінгу мені варто допомагати молодшому братові, коли він відстає. Я допоміг. Я біг відразу за ним, як мені говорив тато. Я навіть сказав йому, що він може зробити це. Він сказав, що у нього від бігу болить живіт і я сказав,  якщо він хоче, то може бігти повільніше і я буду бігти разом з ним, навіть незважаючи на те, що бігти повільно ДІЙСНО нудно, мамо!»

Це все відбувається, коли ми відкладаємо всі інші турботи. Це все відбувається, коли ми забуваємо про всі речі, які ми повинні або хотіли зробити.

Моя бабуся казала мені насолоджуватися дітьми, поки вони нас потребують. Вона також говорила, що не знає, навіщо люди народжують дітей, якщо вони зовсім не хочуть проводити з ними час. Вона говорила, що любить виховувати своїх дітей і знає, що я буду робити так само.

Мої батьки і батьки мого чоловіка постійно нагадують нам, що одного разу наші діти не захочуть проводити так багато часу з нами. Ця думка розбиває мені серце!

Але! Цей день не сьогодні. Сьогодні я полежу з моїм малюком, коли він попросить мене про це і з усіма своїми 4-ма дітьми та заспіваю їм їхні улюблені пісні.

Якщо додати всього 10 хвилин до кожного нашого вечора, коли наше терпіння закінчується, а втома на межі, ще 10 хвилин, які я щаслива провести з нашими дітьми. Слухаючи їх, підбадьорюючи і повторюючи:

«Сьогодні, саме зараз, ти – найголовніша для мене, дитино».

І знаєте що?

Через 10 років ці слова повернуться, коли моєму синові буде 17 років і я попрошу його зупинитися і просто посидіти зі МНОЮ декілька хвилин… і він зробить це.